Przygody ciekawskiej Jadzi cz. 1-audiobook Bajkowiska

Wakacje to świetny czas na czytanie, słuchanie lub oglądanie wartościowych bajek. Lista lektur może być długa. Jeśli szukacie ciekawego pomysłu na wspólne spędzenie czasu z bajką, polecam portal Bajkowisko.pl


Podczas naszej długiej podróży autem ( 12 godz. razy dwie strony) nie wyobrażałam sobie innej rozrywki dla synów niż słuchanie audiobooków i słuchowisk. Tablet czy kolorowanki po czasie się znudziły, a słuchanie piosenek lub bajek jest uniwersalne, zawsze był na to dobry moment.

Podczas naszej podróży oglądaliśmy filmiki na YT, z seriami kilku opowiastek, aby uatrakcyjnić słuchanie i dostarczać nowych wrażeń. Do naszych ulubionych filmików z pewnością zaliczymy Przygody ciekawskiej Jadzi i innych dzieciaków  Marii Weryho (1858-1944), prekursorki wychowania przedszkolnego. Krótkie historyjki o dzieciach i ich przygodach.
Opowieści autorstwa Marii Weryho  może wydadzą się niezbyt współczesne ("zawodową" praczką już żadna mama nie jest ),  jednak poruszane w nich problemy są z całą pewnością ponadczasowe.
Ładnie ilustracje i profesjonalna interpretacja głosowa Karoliny Muszalak- Buławy dodatkowo uatrakcyjniają kontakt z audiobookiem.
Polecam!

https://www.youtube.com/watch?v=gGZ7a47-rW4


autor: Maria Weryho
czyta: Karolina Muszalak- Buława
czas: 39,44 min.

O słuchowiskach Bajkowiska już pisałam:

https://bajkogrod.blogspot.com/2017/05/bedny-ognik-audiobook-bajkowiska.html

https://bajkogrod.blogspot.com/2017/03/smocza-uska-suchowisko-bajkowiska.html